Najlepšie kaviarne pre mamičky s deťmi

Chceli by ste si vychutnať šálku kávy či koláčik aj s vašim drobcom? Poďte sa spolu s nami naprieč Slovenskom pozrieť do kaviarní, ktoré sú prispôsobené tak, aby si v nich čas užili mamičky aj ich detičky.

Author avatar
admin
mama s dietatom v kaviarni

Čo v článku nájdete:

Chceli by ste si vychutnať šálku kávy či koláčik aj s vašim drobcom? Poďte sa spolu s nami naprieč Slovenskom pozrieť do kaviarní, ktoré sú prispôsobené tak, aby si v nich čas užili mamičky aj ich detičky.

Materstvo je krásnym, no mnoho mamičiek sa iste zhodne, aj náročným obdobím. Uprostred prebaľovania a bezsenných nocí si každá mamička zaslúži chvíle oddychu, kedy si môže vychutnať šálku kávy či koláčik či len tak poklebetiť.

Vyjsť si občas do kaviarne aj s vašim drobcom má mnoho výhod. Kaviarničky prispôsobené aj deťom poskytujú príjemné prostredie, na ktorom si môžete oddýchnuť, konverzovať a socializovať sa bez obáv o vášho drobca. Okrem toho, vybrať sa raz za čas na dobrú kávu či koláčik pomôže aj socializácii, ktorá je dôležitým aspektom duševnej a emocionálnej pohody. Rozhovory a vzájomná podpora pomáhajú znížiť stres, ktorý rodičovstvo prináša. Zároveň tiež podporujú pocit spolupatričnosti, čo môže uľahčiť náročnejšie situácie materstva. Zapájanie sa do rozhovorov aj mimo sféry rodičovstva je skvelým spôsobom, ako stimulovať vašu myseľ a  udržiavať sa v obraze.

Hľadáte príjemné miesto s útulnou atmosférou, kde si môžete posedieť a kde sa zároveň zabaví aj váš drobec? Na Slovensku máme mnoho pekných a príjemných kaviarní, ktoré sú prispôsobené tak, že si v nich užijú čas aj vaši drobci a vy si tak budete môcť vychutnať kávičku či poklebetiť s kamarátkou. Pozrite sa spolu s nami na niekoľko z nich.

Monsters Cafe, Bratislava

Monsters Cafe ponúka multifunkčný priestor pre malých aj veľkých. Poskytuje „baby-friendly“ priestor s veľkým detským kútikom, parkoviskom pre kočíky a mnoho atrakcií a hier pre detičky. Okrem chutnej kávy a koláčikov sem môžete prísť aj na rôzne podujatia, ktoré organizujú, ako napríklad detské večierky, živé vystúpenia, koncerty či joga pre mamičky s deťmi.

Monsters Cafe

Zdroj foto: monsterscafe.sk

Kaviareň Monsters Cafe nájdete aj na Facebooku a  Instagrame.

Kaviareň Little Amelie, Miloslavov pri Bratislave

Táto doslova rozprávková kaviareň je ako stvorené pre mamičky s deťmi. Interiér kaviarne je vytvorený tak, že pripomína rozprávkový les, v ktorom fantázia nepozná hranice. Ideálne prostredie na podporu predstavivosti detičiek a hranie sa, pri ktorom nepotrebujú moderné technológie. Rodičia si tu môžu vychutnať dobrú kávu, limonádu či pohár vínka. Okrem toho, kaviareň pravidelne organizuje rôzne podujatia, ako napríklad halloween party či hasičský kurz pre deti.

Little Amelie

Zdroj foto: rozpravkovakaviaren.sk

Kaviareň Little Amelie nájdete aj na FacebookuInstagrame.

Tip: Nechce sa vám sedieť v kaviarni? Prečítajte si ďalšie aktivity Ako sa hrať s deťmi na jeseň!

Tri šišky, Trnava

Tri šišky v Trnave nie je len kaviareň. Ide o ucelený koncept, ktorý ponúka príjemné prostredie na posedenie si pri chutnej káve, limonáde, koláčiku či  vínku spolu s hravým detským kútikom. Okrem toho, Tri šišky ponúkajú aj kurzy a aktivity pre rodičov s deťmi, ako napríklad tanečné kurzy, zábavné kurzy angličtiny pre detičky či poradňu psychomotorického vývinu alebo prípravu na pôrod a mnohé iné.

Tri šišky

Zdroj foto: trisisky.sk

Tri šišky nájdete aj na FacebookuInstagrame.

Basta Fidli, Martin

Kúzelný a rozprávkový svet nájdete aj v kaviarni Basta Fidli v Martine. Táto denná kaviarnička, lepšie povedané multifunkčný priestor, je skvelým miestom pre mamičky s deťmi. Príjemné prostredie, dobrá káva či chutné koláčiky – na svoje si príde každý. Okrem toho v Basta Fidli nájdete aj detskú herničku pre tých najmenších, tanečnú sálu a romantickú terasu. Basta Fildi tiež organizuje detské bábkové predstavenia, oslavy, školenia či tanečné a pohybové kurzy.

Basta Fidli

Zdroj foto: Facebook Basta Fidli

Basta Fidli nájdete aj na FacebookuInstagrame.

Naše Bistro, Košice

Naše Bistro v Košiciach je spojením raňajkárne, kaviarne a detského kútika. Ako píšu na svojej stránke, je miestom pre všetkých. Okrem chutného jedla a kávy v ňom tiež nájdete aj veľkú herňu pre tých najmenších. Vychutnať si môžete domáce pomazánky či lievance alebo ručne robené koláče.

Naše Bistro

Zdroj foto: facebook Naše Bistro

Naše Bistro nájdete aj na FacebookuInstagrame.

Tieto kaviarničky poskytujú príjemný priestor, ktorý uspokojí potreby mamičiek aj ich ratolestí. Mamičky si môžu oddýchnuť pri dobrej káve a detičky si zas užívať čas zábavy, rozprávok a fantázie. Tieto kaviarne poskytujú nielen príjemnú atmosféru a chutné mlsky, ale chápu aj dôležitosť spríjemnenia návštevy pre celú rodinu. Na Slovensku máme mnoho ďalších kaviarní pre rodiny s deťmi, no do článku sa nám už nezmestili. Ak máte aj vy tipy na kaviarne pre mamičky s deťmi alebo máte svoje obľúbené, pokojne sa s nami o ne podeľte.


Môže sa vám tiež páčiť