pr

Popôrodný sex

Sex je prirodzenou súčasťou našich životov. Čerstvé mamičky však vedia, že prvé mesiace po pôrode, sú náročné. Fyzicky aj psychicky. Je úplne normálne, že posledné, na čo máte čas a chuť je milovanie s partnerom.

Author avatar
babydrea
sex

Čo v článku nájdete:

Táto nechuť je dielom prírody, ktorá v rámci zachovania rodu zabezpečí, že v najzraniteľnejšom období dieťaťa je tu matka pre neho. Len pre neho a nič iné ju nerozptyľuje.

Ako bude dieťatko rásť, vaše telo aj psychika sa začnú vracať k normálu. Vaše libido sa začne dávať do poriadku. Pomaly a postupne. Doprajte si čas, do ničoho sa netlačte.

Koľko času je „tak akurát“?

V tomto prípade platí, že každá sme iná a presný čas, kedy budeme pripravené na sex neexistuje. Vo všeobecnosti sa neodporúča sex pred skončením šestonedelia. Rany po pôrode ešte nie sú celkom zahojené. Určite sa nájde pár výnimiek, ktoré sa nemôžu sexu dočkať a vrhnú sa naň hneď po uplynutí 6 týždňov.

Podľa prieskumov však ženy potrebujú v priemere 6-12 mesiacov na to, aby sa im sexuálny apetít vrátil. Znamená to, že niektoré ženy sú na to pripravené až po uplynutí 1 roka.
Ak ani po tomto čase nemáte na sex pomyslenie, alebo vás trápia fyzické či psychické ťažkosti, nebojte sa obrátiť na odborníka- gynekológa alebo psychológa.

Sexuálny život nie je len sex  

Aj keď to znie zvláštne, je to tak. Sexuálny život zahŕňa aj iné ako penetráciu. Sú to dotyky, bozky, masáže, maznanie sa, orálne uspokojenie, vzájomnú masturbáciu či sebauspokojovanie.

Ak teda máte po pôrode stále bolesti, strach, neveríte si alebo sa necítite vo svojom popôrodnom tele komfortne, nestrácajte nádej.

S partnerom sa dotýkajte, držte sa za ruky a bozkávajte sa. A to aj ihneď po pôrode. Postupne pridávajte vzájomnú masáž. Ak vidíte, že partnerovi sa už po sexe cnie, hrajte sa. Uspokojte ho orálne, kúpte si erotickú pomôcku, ktorá nahradí priamy styk. Pokojne to môže byť vibračná hračka, ktorou ho uspokojíte. Už vaša prítomnosť pri týchto hrách bude na partnera pôsobiť pozitívne.

Mnoho žien na uspokojenie partnera používa erotickú pomôcku- masturbátor, ktorý mužovi nahradí slastný pocit z vnikania. Aby však partner nemal pocit, že je na to sám, pomôžte mu. Chopte sa masturbátora a uspokojte ho. Ak ho chcete ešte viac potešiť, skombinujte to s orálnym sexom.
Vlk bude sýty aj ovca celá- partnera uspokojíte, aj keď ešte nie ste pripravená na penetračný sex.

Ak máte sexuálne chúťky, ale obávate sa penetrácie, zvoľte sexuálnu pomôcku, ktorou vás partner bude stimulovať na klitorise.

eroticka pomocka

Ďalšou z možností je sebauspokojovanie- či už sama, alebo s erotickou pomôckou na klitoris. V každom prípade mu dovoľte pozerať sa. Bude to pre neho veľmi sexuálne uspokojujúce.

Všetky takéto aktivity sú veľmi dôležité, aby sa intimita nevytratila úplne. Nechcete predsa, aby sa z vás stali iba spolubývajúci.

Na sex pomaly a nežne

V prípade, že ste na sex pripravená, postupujte pomaly. Veľmi dôležité je maznanie a dlhá predohra. Nemôžete očakávať že po mesiacoch celibátu budete mať divoký sex. Opätovne sa totiž s partnerom spoznávate. Hrajte sa, maznajte, pomôžte si erotickou pomôckou. Erotická pomôcka, ako napríklad vibračné vajíčko, ktorým vás partner stimuluje na klitorise vám pomôže dostatočne sa vzrušiť a uvoľniť sa.

Veľmi dôležité je používať lubrikačný gél. A to aj v prípade, že pred pôrodom ste nemali problém s dostatočným zvlhčením. Popôrodná vaginálna suchosť je veľmi rozšíreným problémom a spôsobuje bolesť a mikrotrhliny vo vagíne.

produktovy obrazok

Pri sexe postupujte opatrne a voľte polohy, pri ktorých žena kontroluje hĺbku vniknutia. Ak si chcete role vymeniť, stavte na polohy, kde vniknutie nie je také hlboké. Odporúčame vyhnúť sa polohám zozadu, ako aj polohe, pri ktorej má žena nohy hore a partner vniká nadoraz.

Nie je to trvalé, časom si vaše telo zvykne na každú polohu. Postupujte však pomaly, aby ste sa jedným divokejším sexom neublížili a nevrátili sa do stavu hneď po pôrode.


Môže sa vám tiež páčiť